MAGNA Deti v núdzi

Felix z Kene príbeh

„Plumpy Nut dokázal Felixovi z Kene zachrániť život.“

V Keni na dedine sú deti považované za menej dôležité ako dospelí a často sú tými poslednými, kto dostane jedlo – musia čakať, čo zostane, kým sa nasýti zvyšok rodiny. To je aj príbeh Felixa a jeho súrodencov. Večne hladné dieťa, ktoré je spolu so svojimi štyrmi súrodencami stále samo doma odvtedy, čo matka vážne ochorela a otec stále pracuje na poli.

Felix bol do nutričného programu Magna Deti v núdzi zaradený v nemocnici Kombewa na západe Kene, kde Magna prevádzkuje program pre podvýzivené deti. V priebehu nasledujúcich troch mesiacov dostával špeciálne obohatenú terapeutickú stravu "Plumpy Nut" - arašidovú pastu bohatú na minerály a vitamíny. Tá častokrát robí zázraky, a preto Felixovi i tisícom ostatných detí zaradených do nutričných programov MAGNA na celom svete dokáže veľmi rýchlo a účinne zachrániť život.

Plumpy Nut je oriešková pasta s prísadou minerálov a vitamínov, balená v obaloch, z ktorých ju podvyživené dieťa je priamo a je schopné ju jesť úplné samé už v skoršom veku. Táto náhradná terapeutická strava si nevyžaduje žiadnu špeciálnu prípravu a je skvelým výživným doplnkom normálnej stravy, ale tiež môže klasickú stravu na krátky čas úplné nahradiť v oblastiach a prípadoch, kde je absolútny nedostatok potravy.

V roku 2009 bolo v Magna nutričných centrách liečených 2.072 podvýživených detí a spolu sme vykonali 9.891 nutričných vyšetrení. Distribuovali sme 11.230 ks terapeutickej pasty (Plumpy Nut) a 8.714 kg terapeutickej stravy.

Vaš príspevok vo výške 35 Euro vylieči ťažko podvýživené dieťa.


 

Kontakt

Ak máte záujem podporiť naše aktivity a máte otázky na ktoré by ste vopred potrebovali poznať odpovede, neváhajte nás kontaktovať:

telefón:
+421 2 38 104 669

e-mail: magna(@)magna.sk

č.účtu:
1331793900/1111
UniCredit Bank Slovakia a.s.

Kam smerujú Vaše peniaze