MAGNA Deti v núdzi

Magdalena z Nikaragui pribeh

"Trinásťročné a štrnásťročné tehotné dievčatá - jeden z následkov vojnového konfliktu v Nikaragui ..."


Magdaléna (13 rokov) je jedna z mnohých adolescentných prvorodičiek, s ktorými sa v rámci mobilnej kliniky zdravotníci Magna Deti v núdzi stretávajú v dedinských oblastiach na západe Nikaragui. Trinásťročné a štrnásťročné tehotné dievčatá – jeden z následkov vojnového konfliktu, ktorý sa v Nikarague odohral v predchádzajúcich desaťročiach. Mnohé domácnosti pozostávajú len zo žien a žijú bez mužov. Mladým dievčatám chýbajú otcovia a tým pádom rodina a zázemie. Väčšina z nich prestáva počas tehotenstva navštevovať školu a potom sa už do nej nevrátia. Magna Deti v núdzi sa v Nikaragui stará o tehotné ženy, zabezpečuje im pôrod v nemocnici, liečbu, vitamíny a následne kvalitnú opateru o bábätko vrátane životne dôležitého očkovania.

Magna Deti v núdzi zabezpečuje prenatálnu, natálnu a postnatálnu starostlivosť pre ženy a ich deti vo svojich projektoch v Kambodži, Vietname, Nikaragui, Keni a Demokratickej repubilke Kongo. V roku 2009 sme vykonali 13.290 pôrodov, 60.763 prenatálnych vyšetrení a starali sa o 240 adolescentných tehotných dievčat.

Váš príspevok vo výške 10 Euro zabezpečí žene bezpečný pôrod.
 

Kontakt

Ak máte záujem podporiť naše aktivity a máte otázky na ktoré by ste vopred potrebovali poznať odpovede, neváhajte nás kontaktovať:

telefón:
+421 2 38 104 669

e-mail: magna(@)magna.sk

č.účtu:
1331793900/1111
UniCredit Bank Slovakia a.s.

Kam smerujú Vaše peniaze