MAGNA Deti v núdzi

Podporte dieťa

1. Výber pomoci 2. Prihlásenie 3. Spôsob platby 4. Zhrnutie

Podporte dieťa v Kambodži je program, ktorý umožňuje darcom pravidelnými mesačnými príspevkami (od 20€) zmeniť osud detí a dať im nádej na kvalitnejší život.

Ako Darca zabezpečujete dieťaťu v Kambodži krajší, zdravší a kvalitnejší život. Všetky deti v programe sú obeťami epidémie HIV/AIDS, ktorá zasiahla Kambodžu na začiatku tohto milénia. Nevinné deti, ktoré dostali AIDS do vienka od svojich rodičov už pri narodení, zomierali na ulici bez akejkoľvej lekárskej pomoci. MAGNA bola v roku 2002 jednou z prvých organizácií, ktorá sa aktívne začala venovať liečbe a starostlivosti o tieto deti. Mnohé z týchto detí osireli alebo stratili jedného z rodičov. Nefunkčný zdravotný systém v Kambodži a extrémna chudoba rodín odkiaľ deti pochádzajú im neumožňoval sa o ne postarať.

Vaše príspevky nie sú posielané priamo dieťaťu. Namiesto toho sú združené s darmi ostatných ľudí a spoločne využité na zlepšenie komunity, kde dieťa žije.

Fotografie ani informácie o deťoch z etického dôvodu nezverejňujeme priamo na webovej stránke, ale darca si ich nájde vo svojom osobnom profile. Po uhradení Vášho prvého príspevku Vám zašleme informácie a fotografiu o Vami podporovanom dieťati.

Každý Darca má svoj osobný profil na webovej stránke www.magna.sk, kde má prehľad o svojich zaslaných finančných prostriedkov a vie kde, kedy a komu pomáha

Aby ste nemuseli každý mesiac zadávať príkaz na úhradu, oveľa pohodlnejšie je, ak si vo svojej banke zriadite trvalý príkaz. Ten môžete, samozrejme, kedykoľvek zrušiť.

Vyberte sumu, ktorú chcete darovať


Ako pomáha Váš dar v teréne:

Príbeh Vothy z Kambodže

Vothy prišla na MAGNA HIV/AIDS kliniku vo februári 2006 v ťažkom stave podvýživy a v pokročilom štádiu AIDS. Mala 11 rokov a bola polosirota. Jej matka zomrela na následky HIV/AIDS, otec sa nachádzal v poslednom štádiu tohto ochorenia a nemohol sa o malú Vothy postarať.

Počas nasledujúcich štyroch mesiacov Vothy niekoľkokrát takmer zomrela, hnačky mala až 30-krát denne. Postupne bola nastavená na antivírusovú liečbu a dostávala špeciálnu terapeutickú stravu.

„Bola som veľmi chorá, takmer som zomrela. Tak ako mamička. Už som ani nemohla nič jesť a bola som taká slabá. Ani som nemohla sedieť. Bolo to také hrozné, celý čas som myslela na to, ze ešte nechcem zomrieť.“

Po troch mesiacoch boja o prežitie sa malá Vothy sama postavila na nohy, začala prijímať potravu a smiať sa. Jej prvé kroky viedli do MAGNA vzdelávacieho centra, kde sa začala učiť základy písania a čítania a po ôsmych ťažkých mesiacoch boja o život začala chodiť aj do normálnej školy. Dnes patrí medzi najlepšie študentky.


„Som šťastná, že môžem dnes chodiť do školy, že sa mám lepšie a mám konečne späť moju silu a novú rodinu. Som šťastná, že som nezomrela,“ hovorí cez slzy Vothy.

Kam smerujú Vaše peniaze