MAGNA Deti v núdzi

Južný Sudán

Južný Sudán

Južný Sudán je jednou z najchudobnejších častí sveta, hoci perspektíva výnosov z nafty je do budúcnosti prísľubom vylepšenia ekonomickej situácie. Hustota osídlenia je – okrem zopár výnimiek – veľmi nízka, čo z hľadiska zdravotníckej starostlivosti predstavuje vážny problém najmä pokiaľ ide o zabezpečenie zdravotníckeho personálu, ale aj centier a zariadení. Väčšina socio-ekonomických a zdravotných ukazovateľov sa pohybuje pod úrovňou, ktorú dosahuje zvyšok Sudánu.

MAGNA pôsobí v Južnom Sudáne od roku 2012. Tím v roku 2012 pozostával z 1 medzinárodneho a 51 lokálnych pracovníkov, ktorí sa predovšetkým zaoberajú poskytovaním primárnej zdravotnej starostlivosti.

 

Čo MAGNA v Južnom Sudáne robí:

--> Primárna zdravotná starostlivosť

--> Podvýživa

--> Humanitárne katastrofy

 

AKTUÁLNE

POMÁHAME AJ VYSÍDLENÝM ĽUĎOM V UTEČENECKÝCH TÁBOROCH V JUBE.

15. decembra 2013 vypukla v hlavnom meste Juba vlna nepokojov a násilia, ktorá sa okamžite rozšírila po celej krajine, zomrelo odhadom 10 000 ľudí a viac ako 800 000 prišlo o svoje domovy. Len v  priebehu par týždňov sa tak z krajiny plnej nádejí stala krajina s jednou z najhorších humanitárnych katastrof na svete. Vyše 40 MAGNA pracovníkov neúnavne pracuje v oboch utečeneckých táboroch v Jube. V januári sme zahájili očkovací program zameraný na najviac zraniteľné skupiny. Od tej doby pracujeme v táboroch nepretržite, zatiaľ sme poskytli 30 000 očkovaní pre deti a ženy. Očkujeme ich proti chorobám ako sú osýpky, detská obrna, záškrt, čierny kašeľ a tuberkulóza. Taktiež podávame vitamín A a pre tehotné ženy predpôrodnú starostlivosť.

Pozrite si viac o našich aktivitách v Južnom Sudáne >>

Všetky správy súvisiace s Južnym Sudánom >>

 

Ďaľšie informácie

Pre viac informácií o našich projektoch a aktivitách v Južnom Sudáne, prosím kontaktujte:

Hana Schvarcová, schvarcova(@)magna.sk, +421 917 827 827

Kam smerujú Vaše peniaze